2012.évi események fényképei

Folder 2012.02.12 választói közgyűlés

Folder 2012.02.17. Farsang

Folder 2012.03.04. Presbitérium ünnepélyes eskütétele
Tisztújítás az evangélikus egyházközségben Hat évenkénti országos tisztújítás részeként a gyulai evangélikusok március 4-n Reminescere, Böjt 2. vasárnapján iktatták a megválasztott vezetőséget. A gyülekezetet új világi vezető, Liska András régész fogja Jakab Béla lelkésszel együtt közösen írányítani vezetni. A presbitérium létszáma öt fővel csökkent kilenc főre, ezzel a csökkentéssel a grémium munkájának hatékonyságot irányozza elő az egyház. A presbitériumot három új tag fogja segíteni: Dr. Dávidné Marsi Gyöngyi, Gahler Erika és Sáfár Gyula. Jakab Béla lelkész igehirdetésében a személyválogatás nélküli szeretet továbbadását hangsúlyozta, valamint azt, hogy bár ő is részt vett a választási eljárásban és munkatársakat keresett, mégsem a személyes szimpátia volt a fontos a jelölésnél, hanem a gyülekezetért végzett áldozatos munka. A beiktatott új vezetőség egy Bibliát és egy presbiterek számára íródott könyvet kaptak ajándékba. A leköszönő vezetőség egy oklevelet és egy imádságos könyvet kapott köszönetképpen. Az ünnepi közgyűlés egy bejelentéssel kezdődött: megalakult a Stéberl-Benkő Zsuzsanna Evangélikus Nőszövetség, amely feladataként tűzte többek között célul az idős, beteg gyülekezeti tagok segítségnyújtása mellett az evangélikus gyermekes családok gyülekezetbe integrálását is. A nőszövetség vezetésére a lelkész Kertész Márta-t kérte fel, a felügyelő feleségét, aki így férjével együtt közösen tud majd a gyülekezetért munkálkodni. Az iktatáson részt vettek városunk egyházainak világi képviselői: Dr. Kovács József katolikus, Markó István református, Tímár Csaba baptista gyülekezetek köszöntését és áldáskívánást tolmácsolták. Az ünnepi közgyűlést városunk polgármestere Görgényi Ernő köszöntő szavai zárták, amelyben méltatta a gyülekezet múltját, áldozatkészségét és a közösségért folytatott jelenlegi munkáját.
Folder 2012.05.06. Anyák napja

Folder 2012.05.27 Pünkösd-Konfirmáció-Kersztelő

Folder 2012.06.10. Tanévzáró Istentisztelet

Folder 2012.06.30. Családi nap a Bokatex udvarán