1 százalék

Stéberl András alapítvány, adószám: 18374216-1-04

2011.április 10.Erin és Ryan Long,Audrey Elaine Áldása

Erin és Ryan Long három évvel ezelőtt érkezett Gyulára egy nemzetközi nyelv-program révén. Fiatal házasokként angolt tanítanijöttek, szállásuk Sarkadon volt/egy éven belül átköltöztek Gyulára/, de Erin a gyulai Karácsonyi János Katolikus Gimnáziumban tanított, Ryan pedig a sarkadi gimnáziumban. Hitoktató-lelkészként második munkahelyem a Karácsonyi, itt ismertem Erint, aki magányosan csendben várta a csengő hangját. Bátorságot merítettem és angolul érdeklődtem róla-róluk. Így tudtam meg, hogy mélyen hívő családból származnak és egy neo-protestáns gyülekezethez tartoznak. A beszélgetésből jutottunk el az első angol istentiszteletig, a személyes találkozásig. A magyar nyelvű alkalmaink rendszeres látogatói, számomra nagy kihívás, hogy minden vasárnapra legyen egy angol nyelvű istentiszteleti anyag is számukra. Részt vettek az ifjúsági munkában és a családi napokon, ünnepségeken. Itthon érzik magukat és csodálják Gyulát, amely városról a távoli Portland Oregonban is tudnak. Erin áldott állapota örömmel töltötte el a gyülekezetet, gyermekük Audrey Elaine születése a mi büszkeségünk is. Hitük szerint a felnőtt-keresztséget vallják, gyermeküket örömmel hozták el először a templomba és kérték Isten áldását életükre. Erin és Ryan élete igazi példa, a hűségről, a fiatalság tisztaságáról, a szeretetről és az Isten szolgálatáról. Június végén utaznak haza.